9-12-2025

Polem composiet silo voor zetmeelopslag in Litouwen

Vanuit Lemmer is een Polem silo type SKS 7/30/80 via SRP-Europe geplaatst bij een klant in Litouwen. De silo wordt gebruikt voor de opslag van droog zetmeel en is ontworpen voor een bulk­dichtheid van 700 kg/m³. De vulling vindt centraal via het dak plaats.

Waarom composiet voor zetmeelopslag

Composiet biedt duidelijke voordelen voor de opslag van droge producten zoals zetmeel. Het materiaal is immuun voor corrosie en behoudt zijn sterkte onder wisselende omstandigheden. De naadloze, spiegelgladde binnenwand zorgt ervoor dat productresten nauwelijks achterblijven. Dit maakt reinigen eenvoudiger en vermindert de kans op vervuiling.

Daarnaast heeft composiet een lage thermische geleidbaarheid. Daardoor blijft de temperatuur in de silo stabiel en wordt condensvorming beperkt. Door deze eigenschappen heeft composiet een lange levensduur en weinig onderhoud nodig.

Flow en uitstroom

Poeders zoals zetmeel kunnen gevoelig zijn voor brugvorming en variabele uitstroom. De juiste trechterhoek en een gladde binnenwand helpen dit te voorkomen. Dankzij de ontwerpvrijheid van composiet kunnen trechter en cilinder optimaal worden afgestemd op het product, zodat de uitstroom betrouwbaar en gelijkmatig blijft.

Samenwerking met SRP-Europe

SRP-Europe levert apparatuur aan de papier- en kartonindustrie. Voor dit project leverde SRP de Polem silo bij hun klant in Litouwen. De klant was tevreden over de kwaliteit van de silo, de voorbereiding en de uitstraling. Het vakmanschap vanuit Lemmer werd hierbij expliciet gewaardeerd.

Composiet vergeleken met traditionele materialen

Staal kan corroderen en beton is poreus. Composiet biedt een alternatief zonder deze nadelen. Het materiaal is licht, sterk en thermisch isolerend. De binnenwand is glad en eenvoudig te reinigen. Polem produceert silo’s met een inhoud tot 1.500 m³ en diameters tot 9 meter. De silo’s worden naadloos en in één stuk geproduceerd, klaar voor installatie.

Internationale reikwijdte

Polem levert al sinds 1972 composietsilo’s aan uiteenlopende markten binnen en buiten Europa. De samenwerking met system integrators maakt het mogelijk om silo’s onderdeel te laten zijn van grotere procesinstallaties. Deze aanpak ondersteunt klanten in sectoren zoals food, feed, industrie en papier.

Service en inspecties

Voor langdurige prestaties biedt Polem verschillende vormen van service. Denk aan eenmalige en periodieke inspecties, wanddiktemetingen, hardheidsmetingen en advies over onderhoud of reparaties. Zo blijft de silo in optimale conditie en behoudt u de betrouwbaarheid van uw proces.

De Polem composiet silo in Litouwen laat zien wat mogelijk is met een combinatie van vakmanschap, materiaaltechniek en samenwerking. De opslag van zetmeel vraagt om stabiliteit, hygiëne en een betrouwbare uitstroom. Composiet biedt hiervoor de juiste basis. Dankzij de samenwerking met SRP-Europe kon de klant rekenen op een duurzame en hoogwaardige opslagoplossing.

De juiste flow sinds 1972.