10-10-2020

Geen ontmenging en elke dag perfect voer

Vermeerderaar Jeroen Kemper is na een ronde uitermate tevreden over zijn keuze voor Polem Excellent voersilo’s. ‘Elke dag hetzelfde voer; geen ontmenging of brugvorming en de hele ronde storingsvrij. Dat werkt heel plezierig.’

Toen ik in 2019 mijn oude vermeerderingsstallen sloopte en een nieuwe stal bouwde voor 18.000 vleeskuikenouderdieren, wist ik dat voermanagement een cruciale rol zou spelen in de prestaties van mijn dieren. Mijn oude silo’s gaven problemen met ontmenging en onregelmatige voerstromen, wat invloed had op de voerkwaliteit. Daarom koos ik voor twee Polem Excellent silo’s van elk 32 ton en een aparte 10-tons silo voor hanenvoer. Na een volledige ronde kan ik zeggen: dit werkt perfect. Geen ontmenging, geen brugvorming en elke dag een constante voerkwaliteit.

Wat direct opvalt bij de Polem Excellent silo’s is de langere trechter en de grote uitstroom met dubbele afvoervijzel (Feed Control van VTL). Dit zorgt ervoor dat het voer gelijkmatig uit de silo stroomt, zonder variatie tussen voerbeurten. Bij mijn oude silo’s merkte ik verschil in de samenstelling van het voer naarmate de silo leger werd. Nu blijft het voer consistent van begin tot eind, wat essentieel is voor een hoge productie en een optimale bevruchting. De silo’s helpen mij om het voer zo efficiënt mogelijk bij de kippen te krijgen, wat een belangrijk onderdeel is van goed voermanagement.

Dankzij de inhoud van 32 ton kan ik een volle vracht voer laten leveren, waardoor ik altijd de maximale korting krijg. Daarnaast kan ik de silo volledig leegvoeren en flexibel schakelen tussen ochtend- en middagvoer. Het hanenvoersysteem in mijn stal, waarbij elke kip en haan binnen 1,5 minuut toegang heeft tot voer, sluit hier naadloos op aan. De silo’s dragen bij aan deze efficiëntie en zorgen ervoor dat ik volledige controle heb over het voermanagement.

De resultaten spreken voor zich: mijn eerste koppel heeft op 61 weken leeftijd 184 eieren per hen gelegd met een gemiddelde bevruchting van meer dan 90 procent. Bovendien zijn de silo’s na een ronde nog zo schoon dat extra reiniging niet eens nodig is. Door het leegvoeren van de silo blijft er geen restvoer achter en met een propshot bij de eerste nieuwe voerlevering wordt de binnenkant nog extra gereinigd. Dit bevestigt voor mij dat de keuze voor Polem Excellent silo’s absoluut de juiste was. Dit systeem werkt niet alleen in theorie, maar bewijst zich elke dag in de praktijk!