Home - Sitemap - Contact
Cases

Recente cases


Bröring
Maximale capaciteit
klik hier voor alle cases
Polem BV
Postbus 65
8530 AB Lemmer

Industrieweg 7
8531 PA Lemmer

T +31 (0)514 - 56 24 47
F +31 (0)514 - 56 42 14
E

KVK 01038925

Bijzondere rol bouwcoördinator Oene Wassenaar

U bevindt zich hier: Home


In het nieuwbouwtraject van Polem is een bijzondere rol weggelegd voor Oene Wassenaar, mede-directeur van Bouwbedrijf Cornel uit Joure. In zijn functie als bouwcoördinator heeft hij een verbindende rol, als een figuurlijke bruggenbouwer. Wassenaar: “Ik fungeer met mijn kennis als directeur van een bouwbedrijf en met mijn kennis van Polem, waar ik van 1985 tot 1992 met veel plezier heb gewerkt, als een schakel tussen opdrachtgever Polem en hoofdaannemer BAM Utiliteitsbouw.”

Wassenaar kwam in september 2011 in beeld op het moment dat BAM Utiliteitsbouw uit Groningen was ingeschakeld en de tekeningen van Alanya Architecten uit Harlingen ging vertalen naar echte bouwwerken. “Ze hadden vanaf februari al volop plannen gemaakt en uitgewerkt, toen ik erbij kwam liep de trein al volop. Om de bouw goed te begeleiden ben ik er voor één dag per week ingestapt als bouwcoördinator. We overleggen wekelijks in Lemmer om alle zaken zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen.”

Oene Wassenaar

De Jouster bouwdirecteur heeft bewondering voor de manier waarop BAM het bouwproject bij Polem in elkaar heeft gezet. “BAM is twee dagen lang met alle onderaannemers om tafel gaan zitten en gezamenlijk hebben ze de planning gemaakt, volgens een lean planningsmethode. Het voordeel daarvan is ten eerste dat je elkaar goed leert kennen en ten tweede creëert dat ook een goede ‘commitment’, een goede interactie.”

BAM Utiliteitsbouw is deels een concurrent van Wassenaar zijn bouwbedrijf, toch weet iedereen de mogelijk conflicterende belangen goed van elkaar te scheiden. Wassenaar: “Ik scheid dat voor de volle honderd procent.”

Het is lastig de bouwcoördinatie-functie in precies één dag per week te doen. Af en toe in de avonduren en in de weekeinden gaat Wassenaar er ook nog wel eens voor zitten om over de vele facetten na te denken. “Het is soms moeilijk te combineren met mijn werk voor Bouwbedrijf Cornel, maar het is wel prachtig om te doen. Dat komt mede omdat Polem een sympathiek bedrijf is waar gedreven mensen met een brede interesse werken. Dat maakt dat het leuk samenwerken is.”

Bovendien: “De mensen hebben een no-nonsense mentaliteit, zijn niet hoogdravend en zijn geen dromers maar doeners. Wanneer er een probleem zich aandient wordt er zo snel mogelijk – en zoveel mogelijk in harmonie – een besluit genomen. Er wordt altijd een oplossing gezocht met respect en vertrouwen in elkaars kunnen. Dat is toch wel de rode draad in alles.”

Bouwcoördinator Wassenaar houdt de planning van het bouwproces nauwlettend in de gaten en stuurt zo snel mogelijk bij op momenten en plaatsen waar dat nodig is. “Tot aan de laatste punt en komma.” Zo’n bouwcoördinator is een must voor elk groot project, blijkt uit de woorden van Polem-directeur Wolter de Lange. Hij zegt: “De kwaliteit van Oene is dat hij discreet met alle zaken omgaat en een open en constructief meedenkend mens is. We vergaderen elke woensdag, daardoor zitten we bovenop alles wat er gebeurt en als iedereen zich aan de afspraken houdt is het een feest zo’n project voor elkaar te krijgen.”

-------------------------------------------------------------------------------------------
Digitaal archief artikelen over nieuwbouw Polem
-
Feestje bij hoogste punt nieuwbouw Polem
- Planning geeft aan: 21 februari 2012 nieuwbouw klaar
- Polem bouwt nieuwe productiehallen

terug
 
pagecontrol
pagecontrol
top

Onze expertises:

GRP Silos and Tanks
streep_footer